15. října 2014

Knedlíky plněné "uzeným" se zelím
Česká kuchyně a veganství zní trochu jako oxymorón, ale tohle prostě musíte vyzkoušet!

Inspirace: Vegan Food Porn
Hodnocení: 9/10

Recept (Na 12 knedlíků)
500g brambor, které si uvaříme ve slupce
100g hrubé mouky
100g krupice
cca polovina sáčku sojového granulátu
1 menší cibule
1 balení kysaného zelí
sůl, pepř
uzená paprika

Sójový granulát uvaříme v osolené vodě. Důležité je po uvaření důkladně vymačkat všechnu vodu. Ideální je ho po uvaření ještě osmahnout na trošce oleje. Přidáme sůl, pepř a lžičku uzené papriky.
Brambory si nastrouháme na hrubém struhadle, přidáme mouku, krupici a osolíme. Hmotu vyválíme v bramborové těsto, které si rozdělíme na dvě stejné části a ze kterých vyválíme válečky. Potom si těsto nakrájíme na 12 stejných dílů (doporučuji dělat knedlíky spíš menší), těsto zmáčkneme na placku a plníme sójovým masem. Kuličky pak důkladně "uzavřeme" aby se nám při vaření nerozpadly. Dávejte pozor ať nemáte někde malou prasklinku.
Knedlíky hodíme do vroucí vody a vaříme zhruba 10 minut podle velikosti knedlí.

Zelí buďto uvaříme, fajnšmekři a stoupenci vitamínů si ho dají syrové.
Na trošce oleje si ještě osmahneme dozlatova cibulku, kterou knedlíky a zelí posypeme (+ pokud vám zbyde granulát jako mě, můžete ho k cibulce potom přihodit)


Jsem moc ráda, že můj první pokus o knedlíky se povedl a to hned tak dobře. Knedlíky ocenila i všežravá část rodiny. Jako alternativu můžete na náplň použít i třeba uzené tofu, buď nakrájené na malé kostičky nebo nastrouhané.

L.

Žádné komentáře :

Okomentovat